Informasjonsmøte om internshipordning for studenter ved Det medisinske fakultet (UiO)
Studentforeningen for medisinsk innovasjon arrangerer webmøte for å informere om den nye internshipordningen for studenter ved medisinske fakultet, Universitetet i Oslo.
Dato: Onsdag 6. januar 2020, kl. 8.30
Påmelding: https://cutt.ly/internshipQandA (Lenke til zoom-arrangement sendes ut til de som er påmeldt)
Innovasjonsenheten ved UiO og Studentforeningen for medisinsk innovasjon kjører i gang et pilotprosjekt med en internshipordning sommeren 2021.
Nå ser de etter bedrifter innen helseinnovasjon som kan tilby internship og presentere seg på et digitalt matchmaking-arrangement 10. februar 2021.
Formålet er å matche aktuelle studenter ved medisinske fakultet med bedrifter som etterspør kompetanse innen helsefag og forskning.
Innovasjonsenheten ved UiO har en rolle som pådriver og dekker 50 % av lønnen for seks ukers fulltidsjobb iht. statens lønnstrinn 34.
Dette er en gylden mulighet til kompetanseutvikling og kunnskapsutveksling mellom bedrifter og studenter i tillegg til å knytte tettere bånd mellom UiO, studenter og helseinnovatører.
Fristen for bedrifter å melde sin interesse er 13. januar!
Les mer i Presentasjon internshipordning og Internshipordning for MedFak studenter.
For mer informasjon, kontakt Kaisa Filtvedt, Leder av Studentforeningen for medisinsk innovasjon